03-Oct-2013  Updated                                                                                                                    SMJK Yu Hua Kajang Official Web Portal

 

 

HOME

Internal Exams

External  Exams

Science & Maths

STPM/MUET

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Unit Kurikulum (Curriculum Unit) 2013

 Jawatankuasa Kurikulum (Curriculum Committee)

       

 

 

Pengerusi

Pengetua  (En Chan Kai Choon)

Naib Pengerusi I

Penolong Kanan  (Pn. Ean Yong Moon)

Naib Pengerusi II Penyelia Petang (Dr Cheong Yuen Keong)

Naib Pengerusi III

En. Chiew Kiang Keng

Setiausaha

Pn. Zaleha bt Abd Rahman

Penolong Setiausaha

Pn. Kalthom bt Mohamed

Pn. Noraini bt Zainal

Ahli

Penolong Kanan HEM 

Penolong Kanan kokurikulum

Guru Kanan Mata Pelajaran

Ketua Panitia & Setiausaha Panitia Mata Pelajaran

Setiausaha Peperiksaan PMR, SPM dan STPM

Semua Penyelaras Tingkatan

Guru Media

Kaunselor Pelajar

Guru Cemerlang

 

 

 

A. Ketua Panitia dan Setiausaha Panitia

 

          

No

Mata Pelajaran (Subject)

Ketua Panitia

Setiausaha Panitia

1

Bahasa Melayu

(Malay Language)

Pn Halimaton bt Haroon

Pn Noraini bt Zainal

2

Pengajian Am (General Paper)

En. Mathivanan a/l Muniandy

 

3

Bahasa Ingerris/MUET/EST (English)

Cik Joice Shanty

(Linda Leong)

Pn. Linda Leong

4

Bahasa Cina/ Kesusasteraan Cina

(Chinese Language/Literature)

En. Yong Kiang Yeow

Pn. Lim Tee Eng

5

Amalan Bahasa Melayu/ABI

 

Pn. Gwee Ah Wah

 

6

Sains (Sciences)

A. Sains Teras (General Science)

B. Biologi (Biology)

C. Fizik (Physics)

D. Kimia (Chemistry)

Pn. Nor Aini  bt Md Ali

Pn.  Roslina bt Mohd Othman

Pn. Nor Aini bt Md Ali

En. Pradeep Kumar C.

Pn. Hartini bt Ibrahim

 

Pn. Ong Gim Tin 

7

Matematik Tambahan

(Additional Mathematics)

 En. Ng Tong Hua

 

 

 

8

Matematik

(Mathematics)

 

Pn. Rosmaya bt Mokhtar

 

 

Pn. Lim Lee Huang

 

9

Geografi

(Geography)

 

Pn. Kalthom bt Mohamed

 

Cik. Tan Siew Kheng

10

Sejarah

(History)

 

Pn. Nor’Aini bt Mahat

 

Pn. Leong Lai Kin

11

Prinsip Perakaunan

(Principle of Acounts)

 

Pn. Norleha bt Abdul Malek

 

12

Ekonomi

(Economics)

 

Pn. Asariyatul Akma bt Hashim

 

13

Pengajian Perniagaan

(Business Studies)

 

Pn. Yap Fee Fee

 

14

Kemahiran Hidup

(Living Skills)

 

Pn. Ng Sor Yoke 

 

Pn. Yap Pik Haa

15

Pendidikan Jasmani & Kesihatan

(Physical Education & Health)

 

En. Muizuddin Wong

 

En. Mohd Noor bin Baharom

16

Pendidikan Seni Visual

(Visual Arts)

 

Pn. Norhaslinda bt. Ismail

 

Pn. Tan Lay Moy

17

Pendidikan Moral

(Moral Education)

 

Pn. Rasyida Wati bt Abdullah

 

Pn. Tan Yoke Ber

18

Pendidikan Sivik & Kewarganegaraan

(Civics & Citizenship Education)

 

En. Mohd Razib bin Ali

 

Pn. Rohimah bt Yahya

19

Pendidikan Agama Islam

(Islamic Studies)

 

Pn. Ustazah Zuraidah bt Radin

 

20 Teknologi Maklumat dan Komunikasi En. Nur Ihsan Jasni b Md Ali  

 

 

 

B. JAWATANKUASA PANITIA MATA PELAJARAN

Penasihat

Pengetua, Penolong Kanan Akademik, Penolong Kanan Petang, Penolong Kanan Tingkatan Enam

Pengerusi

Guru Kanan Mata Pelajaran

Setiausaha

Ketua Panitia

Pen. Setiausaha

Setiausaha Panitia

Ahli

Guru-guru Mata Pelajaran

 

C. JAWATANKUASA JADUAL WAKTU
Pengerusi Pengetua
Naib Pengerusi 1 Penolong Kanan Akedemik
Naib Pengerusi 2 Penolong Kanan Petang
Naib Pengerusi 3 Penolong Kanan Tingkatan Enam
Ahli Penolong Kanan HEM, Penolong Kanan Kokurikulum,
Guru Kanan Mata Pelajaran, Pn. Wong Mooi Peng,  
Pn. Lim Lay Lee, Pn. Eng Siau Ching, Pn. Leong Soo Ming, Pn. Oh Wan Lih, Pn. Chong Chung Poh, Pn, Chong Chiew Fong

 

 

 

 

D. JAWATANKUASA PENILAIAN / PEPERIKSAAN
Pengerusi En. Chan Kai Choon
Naib Pengerusi 1 Pn. Ean Yong Moon
Naib Pengerusi 2 Dr. Cheong Yuen Keong
Naib Pengerusi 3 En. Chiew Kiang Keng
Setiausaha Pn Lee Hong Hui
Penolong Setiausaha Pn. Tiong Ching Ping, Pn. Chong Chiew Fong
Penyelaras PMR Pn. Loh Siew Wen
Penolong Penyelaras PMR Pn Yogeswari , Pn Fatimah Tahir
Penyelaras SPM Pn. Wee Soon Joo
Penolong Penyelaras SPM Pn. Rosiah bt Musani Pn Suzita bt Mat Ghazi
Penyelaras STPM / MUET Pn. Chew Aun Sim
Penolong Penyelaras STPM / MUET Pn. Lay Seok Peng
Ujian Lisan PLBS Setiausaha Panitia Bahasa Melayu & Basaha Inggeris
Ujian Lisan ULBS/MUET Ketua Panitia Bahasa Melayu & Bahasa Inggeris
PEKA Sains Tulen Guru Kanan MP Sains & Matematik
Peperiksaan / Ujian Dalaman Setiausaha & Pen. Setiausaha Peperiksaan Dalaman
Analisis PMR / SPM / STPM Ketua Panitia Mata Pelajaran
Ahli Guru Kanan Mata Pelajaran,
Ketua Panitia dan Setiausaha Panitia Mata Pelajaran

 

 

 

 

E. JAWATANKUASA PENGURUSAN PEPERIKSAAN (PME/PSE)
Pengerusi En. Chan Kai Choon
Naib Pengerusi 1 Pn. Ean Yong Moon
Naib Pengerusi 2 Dr. Cheong Yuen Keong
Naib Pengerusi 3 En. Chiew Kiang Keng
Penyelaras  Pn. Tiong Ching Ping, Pn. Chong Chiew Fong
Ahli:
Tingkatan Peralihan Pn. Gwee Ah Wah
Tingkatan Satu Pn. Wan Hui Ping
Tingkatan Dua Pn. Chua Chun Buoy
Tingkatan Tiga Pn. Ang Suat Hee
Tingkatan Empat  
Tingkatan Lima Pn. Noor Aizan bt Abu Bakar
Tingkatan Enam Pn. Choy Siew Cheng

 

                                                         

 

 

F. JAWATANKUASA PROGRAM PENGAJARAN & PEMBELAJARAN SAINS & MATEMATIK DALAM BAHASA INGGERIS (PPSMI)

Pengerusi

En. Chan Kai Choon

Naib Pengerusi 1 Pn. Ean Yong Moon
Naib Pengerusi 2 Dr. Cheong Yuen Keong
Naib Pengerusi 3

En.Chiew Kiang Keng

Naib Pengerusi 4

Pn. Gui Siew Hwa

Naib Pengerusi 5

En. Nagayaya Muniandi

Setiausaha 1

Pn. Lew Poh Peng

Setiausaha 2

En.Lim Soon Huat

Penyelaras Pn. Sang Fay Lee (Pagi)
Penolong Penyelaras Pn. Lim Lee Huang (Petang)
Ahli

Pn. Nor Aini bt Mohd Au (Ketua Panitia Sains)
Pn.Rosmaya bt Mokhtar (Ketua Panitia Matematik)
En. Ng Tong Hua (Ketua Panitia Mat Tambahan)
Cik Joice Shanty (Ketua Panitia Bahasa Inggeris)
En. Pradeep Kumar C (Penyelaras ICT)
Pn. Lim Shwu Juang (Guru Media)
Semua guru Bahasa inggeris/MUET, Sains, Maternatik,
Fizik, Kimia & Biologi

AJK Penyelenggaraan Peralatan ICT:
1. Notebook, Desktop PC&LCD Projectors Pn. Sang Fay Lee
2. Courseware Pn. Lim Shwu Juang (Guru Media)

 

 

 

 

G.JAWATANKUASA PEMANTAUAN PROGRAM PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN SAINS DAN
   
MATEMATIK DALAM BAHASA INGGERIS (PPSMI)

Pengerusi

En. Chan Kai Choon

Naib Pengerusi 1 Pn. Ean Yong Moon
Naib Pengerusi 2 Dr. Cheong Yuen Keong
Naib Pengerusi 3 En.Chiew Kiang Keng
Ketua Pemantau

Pn. Lew Poh Peng
Cik Joice Shanty (Bahasa Inggeris Program Rakan Taulan)

Ahli / Pemantau
(A) Bahasa Inggeris Sernua Guru Bahasa Inggeris (Rakan Taulan)

 

 

 

 

H.JAWATANKUASA PUSAT SUMBER SEKOLAH (PSS)
Pengerusi En. Chan Kai Choon
Timbalan Pengerusi Pn. Ean Yong Moon
Naib Pengerusi 1 Pn. Gui Sew Hwa
Naib Pengerusi 2 Dr. Cheong Yuen Keong
Naib Pengerusi 3 En.Chiew Kiang Keng
Setiausaha / Guru Media Pn. Lim Shwu Juang
Penolong Setiausaha  Pn. Kwan Swee Kee
Ahli   Semua Guru Kanan Mata Pelajaran
Perpustakaan   Pn. Lim Shwu Juang, Pn. Kwan Swee Kee
Bahan Bantu Mengaja (BBM)   Pn. Lim Shwu Juang, Pn. Kwan Swee Kee
Alat Pandang Dengar (APD) Pn. Lay Seok Peng, Pn. Lim Lee Huang
Bank Soalan Pn. Chew Aun Sim (T6)                                                                     
Pn. Wee Soon Joo (T5)                                                                    Pn. Noor Aizan bt Abu Bakar (PT5)                                                   Pn. Ang Suat Hee(PT3)
Pn. Loh Siew Wen (T3)
Pn. Chua Chun Buoy (T2)
Pu. Wan Hui Ping (T1)
Pn. Gwee Ah Wah (TP)
Program Bacaan Sekolah (Program Nilam)
Penasihat En. Chan Kai Choon
Pengerusi Pn. Ean Yong Moon
Naib Pengerusi Pn. Gui Sew Hwa, En. Nagayaya Muniandi, Dr. Cheong Yuen Keong, En. Chiew Kiang Keng
Penyelaras Program   Pn. Lim Shwu Juang
Setiausaha  Pn. Halimaton bt Haroon, Pn. Kwan Swee Kee
Ahli 

Kaunselor Pelajar, Penyelaras Tingkatan, Penyelaras Pusat Sumber, Guru Tingkatan

Majalah Dalam Kelas Pn. Lim Shwu Juang, Pn. Kwan Swee Kee
Keratan Akhbar

BM : Pn. Normah bt Ab. Raji
BI   : Pn.
Aleyamma P.V. Chacko
BC : Pn. Loh Yen Wan

     

 

 

 

I.JAWATANKUASA PENTAKSIRAN SEKOLAH/UJIAN LISAN BERASASKAN SEKOLAH
Pengerusi  En. Chan Kai Choon
Naib Pengerusi  Pn. Ean Yong Moon
Setiausaha Pn. Faridah Yasmin bt Kasim (Bahasa Melayu), Cik Joice Shanty (Bahasa Inggeris), En. Yong Kiang Yeow (Bahasa Cina)
Ahli

Guru Kanan MP Bahasa
Semua Guru Bahasa Melayu dan Bahasa Inggeris dan Bahasa Cina (T4&T5)

 

 

 

 

J.JAWATANKUASA PEKA SAINS SEKOLAH
Pengerusi  En. Chan Kai Choon
Naib Pengerusi  Pn. Ean Yong Moon, Dr. Cheong Yuen Keong, En.Chiew Kiang Keng
Setiausaha Peperiksaan Pn. Loh Siew Wen (PMR), Pn. Wee Soon Joo (SPM), Pn. Chew Aun Sim (STPM), Pn. Tiong Ching Ping (S/U Peperiksaan Dalaman Ptg),En. Ting See How (S/U Peperiksaan Dalaman Pagi)
Setiausaha  

Pn. Lew Poh Peng

Penolong Setiausaha Pn. Nor Aini Mond Ali (Pagi), Pn. Ong Gim Tin (Petang)
Ketua Pentafsir Sekolah
Sains PMR Pn.
Sains Teras PMR Pn. Roslinda bt Mohd Othman
Biologi SPM Pn. Nor Aini Mohd Ali
Kimia SPM Pn. Hartini bt Ibrahim
Fizik SPM En. Pradeep Kumar C
Pentafsir Sekolah Semua guru-guru Sains T1, T2, T3, T4 dan T5

 

 

 

 

K. JAWATANKUASA PELAKSANAAN “HEADCOUNT”/PATS/KASIH
Pengerusi En. Chan Kai Choon
Naib Pengerusi  Pn. Ean Yong Moon
Dr. Cheong Yuen Keong
Penyelaras

Pn. Zaleha bt Abd Rahman

Penolong Penyelaras  

Pn. Chiang Lee Tshin, Cik Izzati Nazira bt Abd Rahim, En. Nur Ehsan Jasni b Mohd Ali (S/U SAP-HC), Cik Nur Hazwani bt Mohd Nordin, Pn. Noraini bt Zainal (ptg), Cik Izzati Nazira bt Abd Rahim

Setiausaha

Pn. Tan Yee Va

AJK

Penolong Kanan HEM, Penolong Kanan Kokurikulum, Penolong Kanan Petang, Guru Kanan Mata Pelajaran, Guru Cemerlang, Semua Kaunselor Pelajar, Guru Media, Semua Ketua Panitia Mata Pengajaran, Semua Setiausaha Panitia Mata Pelajaran, S/Usaha LADAP, S/U Peperiksaan Dalaman, S/U Peperiksaan PMR/SPM

Guru Headcount Tingkatan 1:
Pn. Wan Hui Ping

Tingkatan 2:
Pn. Chua Chun Buoy

Tingkatan 3:
Pn. Ang Suat Hee                                                                                      Pn. Yogeswari a/p Punaiyah                                                                        Pn. Aleyamma a/p P.V.Chacko                                                              Pn. Yuhanis bt Talib

Tingkatan 4:
Pn. Lim Mei Wan
Pn. Siti Halimatussadiyah Karim Bux                                                         Pn. Noor Jehan bt Ayob
Pn. Usha a/p Muniandy                              

Tingkatan 5:
Pn. Noor Aizan bt Abu Bakar
Pn. Yap Siew Kuen
Pn. Annamah a/p Ayasamy                                                                        Pn. Malair Veli a/p Arjunan

 

 

 

 

L. JAWATANKUASA SISTEM RAKAN TAULAN/BUDDY SUPPORT
Penasihat En. Chan Kai Choon
Pengerusi  Pn. Ean Yong Moon
Naib Pengerusi En. Lim Soon Huat
Setiausaha   Cik Joice Shanty
Ahli Pn. Lew Poh Peng
Pn. Nor Aini Mohd Ali
En.Ng Tong Hua
Pn. Rosmaya bt Mokhtar
Semua Guru Bahasa Inggeris/MUET
Semua Guru Sains & Matematik

 

 

 

 

M. JAWATANKUASA PENGURUSAN PENTAKSIRAN BERASASKAN SEKOLAH (PBS)
Pengerusi En. Chan Kai Choon
Naib Pengerusi  Pn. Ean Yong Moon, Dr. Cheong Yuen Keong
Setiausaha   Pn. Loh Siew Wen (S/U Peperiksaan PMR)                                         Pn. Wee Soon Joo (S/U Peperiksaan SPM)                                               Pn. Chew Aun Sim (S/U Peperiksaan STPM)
Ahli Semua Guru Kanan Mata Pelajaraan Pn. Ng Sor Yoke (KP Kemahiran Hidup) Cik Joice Shanty (KP Bahasa Inggeris) Pn. Faridah Yasmin bt Kasim (KP Bahasa Melayu) Pn. Yong Kiang Yeow (KP Bahasa Cina) Pn. Nor'ani bt Mahat (KP Sejarah) Pn. Kalthom bt Mohamed (KP Geografi) Pn. Norainin bt Mohd Ali (KP Sains) En. Ng Tong Hua (KP Matematik Tambahan) Pn. Rasyida Wati bt Abdullah (KP P.Moral) Pn. Norhaslinda bt Ismail (KP P.Seni Visual) En. Nur Ihsan Jasni b Md Ali (KP ICT) Ustazah Zuraidah bt Rahin (KP P.Agama Islam) Pn. Norleha bt Abdul Malek (KP P.Perakaunan)
 
Ketua Pentaksir Sekolah PLBS Bahasa Melayu PMR
PLBS Bahasa Inggeris PMR
Sejarah PMR
Geografi PMR
PEKA Sains PMR
Kemahiran Hidup
Pendidikan Islam PMR
ULBS Bahasa Melayu SPM
ULBS Bahasa Inggeris SPM        ULBS Bahasa Cina SPM
PEKA Sains Kimia SPM
PEKA Sains Biologi SPM
PEKA Sains Fizik SPM
PEKA Sains Sains SPM
Pendidikan Moral SPM
Pendidikan Islam SPM
Pendidikan Seni Visual SPM
Matematik Tambahan SPM        Prinsip Perakuanan SPM               ICT SPM

Pn. Alawiah bt Shamsudin
Pn. Ong Yee Li
Pn. Kamisah bt Kenali
Pn. Ku Lian Si
Pn. Ean Yong Moon
Pn. Ng Sor Yoke
Ustazah Zuraidah bt Kasim

Cik Joice Shanty

En. Yong Kiang Yeow                   Pn. Hartini bt Ibrahim
Pn. Nor Aini Mohd All
En. Pradeep Kumar C.
Pn. Roslinda bt Mohd Othman
Pn. Krishnaveni a/p Appadurai
Ustazah Zuraidah bt Radin
Pn. Norhaslinda bt Ismail
En. Ng Tong Hua                          Pn. Norleha bt Abdul Malek          En. Nur Ehsan Jasni b Md Ali

 

 

 

 

N. JAWATANKUASA PENINGKATAN PRESTASI BAHASA INGGERIS
Penasihat

En. Chan Kai Choon

Pengerusi 1 Pn. Ean Yong Moon
Pengerusi 2 Dr. Cheong Yuen Keong
Setiausaha Kurikulum Pn. Zaleha bt Abd Rahim
Setiausaha

En. Lim Soon Huat

Penyelaras Cik Joice Shanty
Penolong Penyelaras Pn. Choy Siew Cheng, Pn. Linda Leong Mee Lee
Ahli Penolong Kanan HEM
Penolong Kanan Kokurikulum                                                              Penolong Kanan Tingkatan Enam
Setiausaha Peperiksaan PMR, SPM, STPM
Guru Media
Kaunselor Pelajar
Semua Guru Bahasa Inggeris

 

 

Copyright 2005 SMJK Yu Hua Kajang. Developed and maintained by the Web Development Team

SMJK Yu Hua Kajang, Jalan Low Ti Kok 43000 Kajang, Selangor, Malaysia

Email: webmaster@yuhua.edu.my